Уже не один рік добрим, дружнім взаємозв’язкам, хорошій співпраці Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини з Шевченківською спеціалізованою загальноосвітньою школою-інтернатом з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради. Візити наших учнів, педагогів до університету, приїзди викладачів університету до школи-інтернату у всі роки були для нашого педагогічного колективу знаковою подією. Бо коли б ми не приїжджали до університету, завжди дивувались тим змінам, які стались за час нашого останнього візиту, дивувались і по-доброму заздрили невсипущому ентузіазму педагогів університету: народження нових лабораторій, центрів навчально-виховної роботи, естетичне оформлення кабінетів, аудиторій. Знайомились з багатством творчості викладачів і студентів університету і уже й собі старались щось новеньке зробити, щоб не соромитись перед колегами по співпраці.

А коли в школу приїжджають викладачі університету, студенти, то здається, що шкільні приміщення заполонили і дух творчості, і якесь особливе світло, яке заставляє загоратись якимсь незвичайним сяйвом очі і наших учнів, і педагогів.

Пригадую приїзд кожної групи викладачів, я їм усім щиро дякую, що вміють зацікавити, що вміють захопити слухача, вміють не залишити в залі жодного байдужого.

В 2012-2013 н.р. та в I семестрі 2013-2014 н.р. викладачами університету було проведено 12 майстер-класів для учнів та педагогів нашої школи. 12! І кожен з них незвичайний, цікавий, особливий.

А приїзд 19.11.2013 р. групи викладачів і студентів, яку очолював Балдинюк Дмитро Іванович, проректор з науково-педагогічної роботи Уманського державного педагогічного унівеситету імені Павла Тичини, мабуть, перевершив все. Майстер-класи з кераміки і з вокалу, круглий стіл, який переріс у регіональний науково-практичний семінар «Інноваційні тенденції розвитку сучасної мистецької освіти: здобутки, проблеми, перспективи». Скільки нових планів, скільки бажання допомогти дітям!

Весь зал уважно слідкував за народженням прекрасних пісень, за формуванням красивого голосу (майстер-клас старшого викладача кафедри музичного мистецтва Балдинюк Н.А.), а після кожного виступу майбутнього учителя музики – грім оплесків і вигуки «Браво!»

А хореографічна вистава «Навколо світу за 60 хвилин» (художній керівник проекту, завідувач кафедри хореографії та художньої культури Андрощук Л.М.) стала таким незвичайним дійством, і вона засвітила сяйвом очі дітей і дорослих – всіх, хто був в актовій залі школи, вона викликала уже не грім, а бурю оплесків. Знайомство з природою, історичними пам’ятками, музикою країн світу зі слайдів вдало підготовленої презентацієї, а потім з танцями народів тих країн… Студенти демонстрували красу танцю, здавалось, вони виступають не перед дітьми школи-інтернату і їх наставниками, а перед журі всеукраїнського конкурсу. Може все це і викликало шквал оплесків і сильне, радісне, дружнє: «Браво!», «Мо-лод-ці!». Звичайно, разом з нами раділи за своїх студентів, за своїх юних артистів і викладачі університету.

Вчителі образотворчого мистецтва, їх учні щиро дякують Лопушану В.П., старшому викладачу кафедри образотворчого мистецтва, за чудовий майстер-клас з кераміки.

І я усім-усім їм дякую за оті прекрасні години спілкування, за відпочинок душею.

А Вам і щире спасибі, і низький уклін за працю, за вміння повести за собою такий великий колектив, який давно став колективом однодумців, що завжди є найвищою оцінкою роботи керівника.

Кiлькiсть переглядiв: 385

Коментарi