• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Співпраця з навчальними закладами

Співпраця з навчальними закладами України

Співпраця загальноосвітньої школи з вищими навчальними закладами – це вимога часу, яка ніколи не зменшується, не зникає.

Із року в рік зростають вимоги до школи, до рівня знань її учнів, їх вихованості. Зростають вимоги до професійного росту вчителя, його фахового рівня. І педагогічних читань, конференцій, психолого-педагогічних семінарів, самоосвітньої роботи вчителя уже не вистачає у його творчому зростанні.

Практика довела, як багато значить у забезпеченні високого фахового рівня вчителя, його професійної майстерності співпраця школи з вищими навчальними закладами.

Створення навчально-матеріальної бази з навчальних дисциплін, опанування новими формами і методами роботи з учнями по забезпеченні в них високого рівня знань, умінь і навичок, вдосконалення роботи з обдарованими дітьми, робота з молодими спеціалістами, розширення кругозору як учня, так і вчителя – це лише частинка того, що дає школі взаємозв’язок з ВНЗ. І чим більше народжуватиметься угод про цю співпрацю і їх реалізація, тим ефективнішою, результативнішою буде робота школи.

Не менш важливою у житті кожної школи є її співпраця з іншою школою.

Це активізує, зацікавлює, допомагає у рості одному і другому колективу. Це здружує не тільки дорослих, а й дітвору. Учні вчаться спілкуванню з ровесниками, вчаться бачити хороше в інших, цінувати те хороше, що є в рідній школі, коли бачиш проблеми у сусіда.

Дорослі і діти вчаться толерантності, у них формується вміння порівнювати, аналізувати, робити відповідні висновки.

Народжується дух гарного, дружнього змагання у роботі, бо кожна сторона, побачивши успіхи колег і ровесників, навіть поза своєю свідомістю уже хоче зробити щось вагоміше, краще, цікавіше.

У дні творчих зустрічей колектив педагогів і дітей намагаються показати друзям красу рідного краю, традиції і звичаї свого села і рідної школи, познайомити зі своїми здобуттями, зі своїми друзями.

І народжується ще один уже великий колектив однодумців, який складається з колективів двох шкіл, колектив, який робить одну спільну справу: формує особистість, творить Людину.

Кiлькiсть переглядiв: 362

Коментарi