ТАРАСОВА СВІТЛИЦЯ

1. Урочисте відкриття Тарасової світлиці

2. Екскурсія по Тарасовій світлиці

3. Витяг з наказу про підготовку до 205 річниці з дня народження Т.Г. Шевченка

4. План роботи гуртка «Кобзарева родина»

5. План роботи Асоціації закладів освіти Черкащини, які носять ім’я Т.Г. Шевченка

6. Сценарій літературного вечора «Хай вовіки святиться ім’я Кобзареве»

7. Звітують гуртківці

8. Презентація «Народні художники Шевченкового краю» (з матеріалів проектно-пошукової роботи гуртка «Кобзарева родина»)

9. Презентація «Художники Шевченкового краю: діти» (з матеріалів проектно-пошукової роботи гуртка «Кобзарева родина»)

10. Анатолій Кущ, скульптор (з матеріалів проектно-пошукової роботи гуртка «Кобзарева родина»)

11. Путівник «Стежками Тарасового дитинства»

12. Додатки:

- Т. Шевченко «Кобзарик. За сонцем хмаронька пливе»

- Презентація «Пам’ятники Т.Г. Шевченку у світі»

Метою створення світлиці Т.Г.Шевченка стало бажання педколективу показати, як шанують у нас в Україні, світі поета, художника, нашого земляка Тараса Григоровича, як виконуємо його заповіт «…не забудьте пом’янути незлим тихим словом».

Відвідувачам світлиці спочатку нагадують коротко про біографічні дані поета: йде мова про його нелегке, безрадісне дитинство, підлітковий вік, тяжку, але багату і цікаву юність, про випробування засланням, про його творчість поета і художника, про останні роки життя і повернення на вічний спочинок на Чернечу гору в Каневі.

А стенди «Шлях від сироти-козачка до велетня українського слова», «Пам’ятники Т.Г.Шевченку в Україні та світі», «Вони носять ім’я Тараса Шевченка», «Лауреати премії імені Тараса Шевченка», «Нащадки роду Великого Кобзаря», «Наші учні-переможці конкурсів Т.Г.Шевченка» говорять самі за себе.

Уже те, скільки пам’ятників відкрито Т.Шевченку в Україні, в світі, говорить, як шанували і шанують його, як одні люблять, як бояться і мертвого другі.

Ми зібрали багато матеріалів про лауреатів Національної премії ім.Т.Г.Шевченка з тим, щоб педагоги могли познайомити дітей із досягненнями цих визначних постатей в галузі культури і мистецтва, виховувати почуття гордості за наш український народ. Фотографії окремих представників цієї високої державної нагороди розміщені на стенді.

Скільки ж тих навчальних закладів, закладів культури і мистецтва, які носять ім'я поета! Їх багато, а тому на стенді окремими фотографіями підтверджено увіковічення пам'яті Кобзаря.

Ми пишаємося перемогами наших учнів у різноманітних конкурсах, фестивалях. Найпочесніші серед них: Міжнародний мистецький фестиваль-конкурс „Садок вишневий коло хати”, «Об’єднаймося ж, брати мої», «Вінок Кобзареві», обласна виставка дитячого образотворчого мистецтва, присвячена річниці від дня народження Т.Г.Шевченка, обласне свято кобзарського мистецтва, обласне свято дитячої творчості «Тарасові джерела», обласний мистецький конкурс «Шлях до Тараса» і ін..

Це велика честь брати в них участь і велика радість здобути перемогу.

І участю в цих конкурсах, фестивалях є своєрідним і почесним пошануванням поета, художника Т.Г.Шевченка. Тому й вирішили впорядкувати окремо стенд «Наші учні-переможці конкурсів Т.Г.Шевченка».

Прямих нащадків Т.Г.Шевченка немає, не судилося йому мати дружину, діточок, свою рідну сім’ю. Але не цурався своєї родини Тарас, вболівав за їх нещасливу долю, приїжджав у Кирилівку, зустрічався з братами, їх дітьми, радів цим зустрічам.

Отож нащадків роду Тарасового багато, багато хто з них вів і веде велику роботу по збереженню, пошануванню пам’яті Кобзаря. Відомості про окремих з них зібрано на стенді «Нащадки роду Шевченкового».

Ми співпрацюємо давно з Національним заповідником «Батьківщина Тараса Шевченка». Наші учні ідуть до музею послухати екскурсію, юні художники школи за велику честь мають можливість презентувати тут свої персональні виставки, приходити на садибу музею, бо тут завжди якась особлива аура, особливе повітря, незвичайні запахи старого саду і вічно молодої калини.

Тому й не дивно, що працівники музею допомогли у створенні нашої світлиці, передавши школі скульптуру молодого поета, картини: «Тарас під калиною» (художник Хамко В.); «Проводи Тараса до Вільно» (художник Клименко В.); «Тарас-водоноша» (художник Носко П.В.); «Кара Тараса різками» (художник Трохименко К.Д.); «Шевченко біля батьківської хати» (художник Васецький Г.С.)

Тут і куточок подарунків у світлицю, розділ виставки картин учнів відділу образотворчого мистецтва.

Світлиця створена до 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка, вона живе, збагачується, приймає гостей. Але урочисте відкриття її готується на 22 травня 2013 року, на день перепоховання Т.Г.Шевченка на Чернечій горі.

/Files/images/P4120203.JPG

/Files/images/P4190061.JPG

/Files/images/P4190066.JPG

/Files/images/P4190063.JPG

/Files/images/P4190079.JPG

/Files/images/P4120198.JPG

/Files/images/P4120200.JPG

/Files/images/P4120201.JPG

/Files/images/P4120202.JPG

/Files/images/P4190073.JPG

/Files/images/P4190074.JPG

/Files/images/P4190076.JPG

/Files/images/P4190077.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 913

Коментарi