• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • До 60-річчя Черкащини
План заходів до 60

60-річчю Черкащини присвячується –

під таким гаслом проходять в нашій школі-інтернаті цікаві позакласні заходи, а це: і проектно-пошукова робота класів («Про що розповідає книга «Історія та археологія рідного краю», «Чигиринщина – колиска визвольної боротьби українського народу», «Святиня Черкащини – Канів» і ін.), і міні-презентації учнів школи про їх малу батьківщину «Моє село – славна сторінка історії рідного краю», і підготовка до захисту науково-дослідних робіт по темах, пов’язаних з історією Черкащини, Звенигородського району, і персональні виставки робіт юних художників школи, присвячені 60-річному ювілею області, і підготовка до участі в обласному фестивалі «Духовні скарби Черкащини», зустрічі з письменниками, поетами, артистами нашого краю, – їх не перелічити всіх у цій невеликій статті.

А ось про подарунок до свята, який готує вся школа, хочеться сказати окремо. Вишивається карта Черкаської області, не просто вишивається групою учнів, у вишивці буде кілька фрагментів, вишитих кожним учнем, кожним педагогом школи. Отже, це буде дійсно колективна творча прекрасна праця. Вишивається карта «болгарським хрестом», адже не один-два таких «болгарські хрестики» прийдеться вишити і маленькому першокласнику чи його мамі, чи бабусі, і поважному одинадцятикласнику, і учителю фізкультури – чоловікові, і учителю математики чи музики – нашим жінкам-трудівницям.

Вишивання карти кожен клас має підкріпити зібраними матеріалами пошуку з історії тих двох районів, які випали класу в результаті жеребкування. І це ще більш захоплююча робота, дуже вже важлива. Адже які ж багаті історією, природою, цікавими особистостями райони нашої області, вся наша Черкащина!

Є чимало гарних видань про нашу Черкаську область, але вони перегукуються між собою змістом, та й не напишеш багато в одній книзі.

У нас дещо інший задум і віримо, що надії здійсняться. Дуже віримо, що у наших пошуках допоможуть нам друзі – школи з усіх районів області. І це вже буде колективна творча справа не тільки учнів нашої школи, а школярів всієї Черкащини.

Може нам зараз і соромно, що не тільки наші учні, а й ми дорослі, не так уже глибоко знаємо історію рідного краю. Переконана, що пошукова робота, яка розгортається навколо вишивки карти Черкащини, допоможе нам розкрити десятки цікавих, маловідомих сторінок з життя нашої Черкаської області, 60 років якій усі ми будемо відзначати на початку січня 2014 року.

І вже зараз передаю щире, сердечне спасибі усім, хто допоможе нам у написанні унікальної книги про наш рідний край, про нашу Черкащину – додатку до вишиванки – карти Черкаської області.

Л.Д.Терещенко, директор Шевченківської

спеціалізованої школи-інтернату

/Files/images/lyutiy_2014/P2040259.JPG

/Files/images/lyutiy_2014/P2040252.JPG

/Files/images/lyutiy_2014/P3010277.JPG

«Черкащино, зоря моя єдина!»

Під таким заголовком 26 лютого 2014 року в Шевченківській спеціалізованій школі-інтернаті був проведений відкритий виховний захід, який підготували учні 7 класу під керівництвом вихователя Гнатенко Л.П. до 60-річчя утворення Черкаської області.

Учні зібрали цінний матеріал про історію створення нашої Черкаської області, про мужність воїнів-захисників та історичні віхи, якими багата наша славна земля. Розповіді учнів та вихователя перенесли присутніх в далекі минулі століття, коли з’явилися перші поселення на цій території, в часи Київської Русі XI-XIII століття – появу міста-фортець, пригадали і події, що мають назву Визвольної війни українського народу 1648-1654 років під проводом славного гетьмана Богдана Хмельницького. Юні дослідники розповіли і про те, що відбувалося у XVIII столітті в нашому Шевченковому краї в період Коліївщини.

Діти читали прекрасні поетичні рядочки, які присвячені Черкаській області, краю, де вони народились і живуть нині, пролунали пісні у виконанні солістки класу Аміни Мамай, тріо бандуристок Уляни Чоботарьової, Анастасії Подусенко, Катерини Мацоли. Світлі, життєстверджуючі наспіви виконали учасники ансамблю «Лясольки».

Учасники дійства дізнались про цінні пам’ятки культури та мистецтва Черкащини. Презентаційні матеріали про Тарасову гору в Каневі, дендрологічний парк «Софіївка» в Умані, історичне ядро української нації – Чигирин. Кожен клаптик Черкаської землі – то історична епопея, така як Корсунь-Шевченківська битва під час Великої Вітчизняної війни, що увіковічує звитягу всіх полеглих воїнів-захисників.

Красу природи рідної землі, велич духу рідного народу учні відчули під час перегляду відеофільму «Край, де народився геній», познайомилися із непростими роками дитинства та юності Великого Тараса Шевченка та зрозуміли особисту причетність, гордість за наш чудовий черкаський край.

Г.Л.Скрипник, заступник директора з ВР

/Files/images/lyutiy_2014/DSC01666.JPG

/Files/images/lyutiy_2014/DSC01678.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 169

Коментарi