• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка присвячується

План до 200-річчя Тараса Шевченка

До 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка презентуємо

“У вінок Кобзареві вплітаємо творчість юних”

Радість за «Кобзарика» та за тих, хто брав участь у його створенні.

Немає на Черкащині жодної школи, де б на 1 вересня 2013 року не вручили першокласникам цікаву книжечку «Т.Г.Шевченко. Кобзарик. За сонцем хмаронька пливе…».

Висока честь випала учням Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради підготувати свої малюнки-ілюстрації до поезій Т.Г.Шевченка, підібраних у «Кобзарику», висока честь для школи, що презентацію книги провели також у нашій школі.

На урок-презентацію «У вінок Кобзареві вплітаємо творчість юних» приїхали шановані гості.

Це був незвичайний, по-особливому урочистий, цікавий і одночасно по-сімейному затишний урок, переповнений і щирими усмішками, і поезією Кобзаря, і задушевною піснею.

Протягом 45 хвилин презентувалась книга: юним художникам, чиї ілюстрації були в книзі, вручались «Кобзарики», читались твори Т.Шевченка, звучали добрі, щирі побажання, слова вдячності.

Л.Д.Терещенко, директор школи-інтернату

/Files/images/lyutiy_2014/P9050012.JPG

/Files/images/lyutiy_2014/P9050084.JPG

/Files/images/lyutiy_2014/P9130008.JPG

/Files/images/lyutiy_2014/P9130012.JPG

/Files/images/lyutiy_2014/P9130022.JPG

Кобзар єднає Україну

Відповідно плану заходів Черкаської облдержадміністрації по відзначенню на Черкащині 200-літнього ювілею Т.Г.Шевченка, плану роботи Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату 18 вересня 2013 року відбулося урочисте відкриття Тарасової світлиці, пошанування сина українського народу – поета, художника, гравера у великій інтернатівській сім’ї.

До цього святкового дійства готувались ще з весни цього року, коли сповістили і друзям, і сусідам, і в пресі про народження в школі ще одного центру виховної роботи – світлиці Тараса.

А до її збагачення приєднались люди, які глибоко шанують Кобзаря, які люблять наш Шевченків край, тому і на відкриття світлиці приїхало багато поважних, знаних у нашій Україні людей.

Невелика актова зала школи не могла розмістити всіх бажаючих послухати Шевченкове слово, слово про Шевченка, послухати прекрасний спів кобзаря-лірника, народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка В.Г.Нечепи, тому хоч спів Василя Григоровича могли чути старші учні з сусідніх класів через відкриті двері.

Пізно ввечері роз’їжджались гості, кожен з них переповнений гарними враженнями від спілкування з прекрасним у цьому житті: піснею і дітьми.

А для господарів школи попереду – непочатий край роботи: і продовження пошукової роботи по творчості Т.Г.Шевченка, історії його життя, і багато іншої цікавої роботи.

Звучатиме наша українська пісня, поетичне слово, формуватиметься прекрасний духовний світ маленьких і старших вихованців Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату, що є одним з основних завдань педколективу школи-інтернату.

/Files/images/lyutiy_2014/P9180015.JPG

/Files/images/lyutiy_2014/P9180020.JPG

/Files/images/lyutiy_2014/P9180035.JPG

/Files/images/lyutiy_2014/P9180046.JPG

/Files/images/lyutiy_2014/P9180210.JPG

Радіємо, пишаємось

Радіємо, пишаємось своїми вихованцями – учнями 9-11 класів Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату та їх учителями Сорич І.В., Небесною В.І., Хмарою Н.М., Отдатчиковою Л.М., Слюсар Н.І., Бардадим О.М., Забожко І.М., які взяли участь у Міжнародному конкурсі учнівської та студентської молоді «Мій рідний край – 2013» та принесли школі вагомі перемоги.

В цьому конкурсі взяли участь 203 учнів з 20 областей України, серед них і 20 учнів нашої школи.

До 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка організатори конкурсу видали окремою збіркою всі роботи про Т.Г.Шевченка, яку назвали «Шевченкіана» до якої ввійшли і роботи учнів нашої школи.

Збірка стала ще одним цікавим і дорогим експонатом світлиці Т.Г.Шевченка, а повне зібрання учнівських творів з цьогорічного конкурсу буде зберігатись в залі історії школи і буде доступним для використання і учням, і вчителям школи.

Л.Д.Терещенко, директор школи-інтернату

/Files/images/lyutiy_2014/P9250023.JPG

/Files/images/lyutiy_2014/P9250071.JPG

/Files/images/lyutiy_2014/P9250072.JPG

Укладено угоду про співпрацю між Шевченківською спеціалізованою загальноосвітньою школою-інтернатом з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради та Черкаською спеціалізованою школою I-III ступенів № 17 під час дружнього візиту педагогів з Черкас до Шевченкового краю 20 вересня 2013 року.

Гості познайомились з умовами навчання і побуту вихованців школи-інтернату, з методичними напрацюваннями педагогів, їх успіхами в навчально-виховній роботі. Побували в залі історії школи, світлицях народознавчій та Т.Г.Шевченка, в музеї «Дзвони пам’яті», в ігровій кімнаті для дітей молодших класів. Сіли за круглий стіл в кабінеті художньої культури, щоб домовитись про найближчі спільні справи, а їх, цікавих і добрих справ, на рахунку обох шкіл багато.

Мали можливість черкаські друзі поспілкуватись і індивідуально з учителями-предметниками, учителями початкових класів, практичним психологом, адже в зв’язку з переходом на навчання за новим Державним стандартом питання виникають навіть у самих досвідчених педагогів.

Якщо на початку візиту гостей учні школи-інтернату зустріли запашним короваєм і вітальною у виконанні зразкового хореографічного колективу «Зорепад» (керівник Звєрєв Ю.А.), то на прощання директори шкіл Терещенко Ліна Денисівна та Бунякін Дмитро Володимирович обмінялись угодами про співпрацю і матеріалами з життя кожного з колективів, міцними потисками рук, щирими усмішками та побажанням одне одному успіхів у праці та радості за своїх учнів.

Л.Д.Терещенко, директор школи-інтернату

/Files/images/lyutiy_2014/P9200306.JPG

Проведення в Шевченківській спеціалізованій школі-інтернаті

І етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу

імені Тараса Шевченка.

26 вересня 2013 року о 9.00 у Шевченківській спеціалізованій школі-інтернаті стартував І етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.

Учасниками цьогорічного конкурсу стало 29 учнів 5-11 класів нашої школи, серед них були і переможці минулорічного ІІ (районного) етапу конкурсу, і ті, хто вперше випробовує свої сили.

Урочисте дійство розпочалося із загальношкільної лінійки, на якій учителі української мови Хмара Н.М. та Петренко Н.О. проінформували про мету проведення конкурсу, його значення та особливість. Розповіли про велич постаті Тараса Григоровича Шевченка, про те, що пам’ять про великого поета увічнена в піснях, легендах, мистецьких творах, пам’ятках архітектури, а слава про його багатогранне обдарування продовжує жити у кожному, хто вивчає та цінує рідну мову, хто прагне досконало володіти мистецтвом слова.

Без виставки творів Т.Г.Шевченка ми не уявляємо наших буднів і свят. Тому й не дивно, що і в переддень конкурсу виставка творів поета збирала до себе численних відвідувачів: учнів, їх батьків, гостей школи.

Успіхів Вам, юні шевченкознавці!

/Files/images/lyutiy_2014/DSC_8266.jpg

/Files/images/lyutiy_2014/P9260168.JPG

/Files/images/lyutiy_2014/P9260183.JPG

200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка

присвячується.

Від найменшого учня будь-якої школи до дорослої сивочолої людини – всі знають в Україні про дуб в с.Будище Звенигородського району Черкаської області, в дуплі якого малий Тарас любив заховатися від людських очей зі своїми дитячими мріями, щоб потім викласти їх у віршах чи малюнках.

Ростуть два дуби-велетні і в с.Шевченкове: один на бувшій садибі рідного брата Тараса Григоровича Шевченка Йосипа, а другий – поруч з територією Шевченківської школи-інтернату, в минулому – це майже центр села, бо тут були розміщені початкова школа і клуб – місце, куди шевченківці приходили тричі на тиждень подивитись кінофільм, а в суботу в будь-яку пору року тут гриміла музика і до пізньої ночі танцювала молодь.

Хто посадив ці два дуби, не знайдуть на це питання найневсипущіші пошуківці. Можна лише догадуватися, що садили їх добрі люди, які любили Шевченка і в честь його дня народження і посадили їх. Земляки поета доводять, що дуб на нинішній садибі школи-інтернату садили на 100-річчя з дня народження Кобзаря.

Мабуть, з оцих роздумів дорослих і вихованців школи-інтернату і виникла ідея назбирати з цих дубів жолудів, посіяти їх на спеціальних ділянках землі в Хлипнівському лісництві та на території школи-інтернату, а потім подарувати їх в кожну область України, в кожен район Черкащини як згадку на наступні віки про святкування 200-літньго ювілею Кобзаря. Тільки вже передавати із року в рік, з десятиліття у століття відомості, що то дуб з батьківщини Тараса, з Шевченкового краю, вирощений рученятами дітвори, яким випало щастя жити, навчатись в с.Шевченкове, святкувати 200 років Кобзарю.

А приступили в Шевченковому до реалізації цієї ідеї вихованці школи-інтернату та їх наставники. На честь 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка – поета, пісняра, художника, до останнього свого подиху закоханого в свою рідну Україну, висаджено насіння для майбутніх 200 дубів.

І від століття до століття із цими дубами, родичами Тарасових дубів, буде передаватись з покоління в покоління пам'ять про Т.Г.Шевченка, про одного з найславетніших синів українського народу.

Ростіть дубочки, рік народження яких 2014!

/Files/images/lyutiy_2014/PA100123.JPG

/Files/images/lyutiy_2014/PA100134.JPG

/Files/images/lyutiy_2014/PA100135.JPG

/Files/images/lyutiy_2014/PA100136.JPG

Разом з родичами Т.Г.Шевченка висадили молоді дубочки та створили алею, яка веде від центра села Шевченкового до музею Т.Г.Шевченка.
Догляд за алеєю Шевченкові родичі доручили учням школи-інтернату

/Files/images/lyutiy_2014/PA190210.JPG

/Files/images/lyutiy_2014/Рисунок5.jpg

25 жовтня 2013 року, в п’ятницю, педколективом та учнями Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради було проведено в сільському Будинку культури свято центральної вулиці села – вулиці Т.Г.Шевченка. Це було чудове, багате свято, приурочене 200-річчю з дня народження Кобзаря, свято-подарунок жителям села, свято пошанування тих, хто своєю працею формує добре ім’я селу, де пройшло Тарасове дитинство.

Червоні гвоздики іменинникам свята, кусочки каравая тим, хто сидів у залі, найщиріші побажання усім здоров’я і щастя, задушевні пісні, музика, виступи хореографічних колективів школи-інтернату, грім аплодисментів, вигуки «Браво! Молодці!» – все це надовго залишиться в пам’яті і тих, для кого готувалось свято, і тих, хто його готував.

/Files/images/lyutiy_2014/PA250005.JPG

/Files/images/lyutiy_2014/PA250007.JPG

/Files/images/lyutiy_2014/PA250130.JPG

Це була незвичайна, родинна зустріч двох педагогічних колективів: Черкаської спеціалізованої школи I-III ступенів № 28 Черкаської міської ради і Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради.

Згідно угоди про співпрацю педагоги школи № 28 м.Черкаси приїхали 28 жовтня 2013 року до колег у Шевченкове, щоб сісти разом за круглі столи і провести науково-практичний семінар «Духовне становлення особистості сучасного школяра. Виховний потенціал життя і творчості Тараса Шевченка» та педагогічний міст між учителями-філологами обох шкіл на тему «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь».

А з усього цього вийшла велика, цікава, багата педагогічна рада, присвячена 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка. Педагоги-черкащани познайомились з роботою своїх колег – шевченківців, з їх науково-методичними напрацюваннями, з умовами побуту і навчання дітей школи-інтернату.

У ході творчої зустрічі виникло багато цікавих ідей, до реалізації яких з великим задоволенням приступлять уже після осінніх канікул обидва колективи.

Від щирого серця дякую директору Черкаської школи №28 Тетяні Андріївні Скорик та всьому педагогічному колективу за такий чудовий візит, за подарунки та за народження прекрасної дружби між двома педагогічними колективами.

Л.Д.Терещенко, директор школи-інтернату

/Files/images/lyutiy_2014/PA280158.JPG

/Files/images/lyutiy_2014/PA280203.JPG

Учні школи прийняли участь у Всеукраїнській акції "Рушник Великому Тарасу".

/Files/images/lyutiy_2014/Рисунок2.jpg

/Files/images/lyutiy_2014/Рисунок4.jpg

В школі-інтернаті – «Назар Стодоля».

Підготовку драми Т.Г.Шевченка «Назар Стодоля» не рекламували, навіть намагались не показувати учням, дорослим репетицій; юні артисти хотіли зробити для всіх і подарунок, і сюрприз до 200-літнього ювілею поета.
І ось позаду десятки репетицій, пошуки одягу українців XIX століття, підготовка декорацій, музичного оформлення.
В актовій залі зібрались учні, педагоги, батьки – такого, досить великого, драматичного дійства у нас у школі ще не було, тому чомусь хвилювались і глядачі, бо хвилювання акторів було зрозумілим.
І ось на сцені проходять фрагменти сільського життя в Україні XVIII-XIX ст. Заможний селянин Хома Кичатий мріє стати ще багатшим і, щоб досягти своєї мети, не рахується з долею, думками, почуттями єдиної дочки Галі, готується видати її за старого чигиринського полковника Молочая. Знає Хома, як Галя любить гарного хлопця Назара, як мріє стати його дружиною, але перемагає в батька жага збагачення.
Тарас Шевченко переплів драматичні події з традиціями, обрядами українського народу, його співучістю і гумором. Чи вдалося юним акторам XXI ст. передати все це на невеличкій шкільній сцені? Думаю, що вдалося. Адже всі присутні в залі хвилювались за долю Галі (учениця 10 класу Беспала Катерина), хотілось підтримати Назара у його боротьбі за своє щастя (роль Назара грав учень 10 класу Савко Віталій), обурювались хитрістю ключниці Стехи (учениця 10 класу Хмара Інна), жорстокістю Хоми, батька Галі (учень 10 класу Сметана Анатолій), раділи за вірність другові Гната (учень 10 класу Лисенко Арсен), усміхались, коли спостерігали за вечорницями, які проходили у вдови (учениця 10 класу Удачна Мар’яна) і, звичайно, кожен порівнював їх з нинішніми дискотеками. Вечорниці підготували учні 11 класу (керівник – Мізецька Р.В.).
А готував до виступу своїх юних друзів учитель світової літератури Ю.А.Савченко. Готував і хвилювався за акторів, мабуть, більше ніж вони самі за себе. Адже скільки було потрачено вечорів на репетиції, як все-таки тяжко актору передати думки, характер, поведінку іншої людини!
Навіть не віриться, що вже все позаду, що стільки було хвилювань. Попереду нові плани. Хочеться представити глядачам щось із класики, щось радісніше, не менш цікаве.
Тож нехай будуть нові репетиції, нові випробування, нові прем’єри, адже коли бачиш зацікавлені очі глядачів, сяючі очі юних акторів після виступу, ради цього сяйва варто вчителю творити, жити.

Л.Д.Терещенко, директор школи-інтернату

/Files/images/lyutiy_2014/P2260199.JPG

/Files/images/lyutiy_2014/P2260231.JPG

Вплітаємо квіти у вінок Великому Кобзарю.

21 березня 2014 року відбулося урочисте дійство, яке було присвячене 200-ій річниці від дня народження Т.Г.Шевченка. Шевченківський Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка» в приміщені Шевченківського сільськогосподарського коледжу провів VII обласний конкурс читців поезії Тараса Григоровича Шевченка. На конкурс з’їхались учні 9-11 класів з різних районів нашої області: Монастирищенського, Тальнівського, Городищенського, Маньківського, Уманського та інших, всього біля двадцяти представників, які стали переможцями в своїх районних центрах.
Працівники музею зустрічали конкурсантів особливо тепло, зворушливо. Зал, в якому проходив конкурс, був оформлений відповідно до шевченківської тематики, що створювало особливу ауру, надихало учасників до розкриття своїх творчих здібностей декламаторів. Учасники конкурсу – це юнаки і дівчата, які не просто люблять поезію Шевченка, а відчувають її своєю душею, серцем, передають в поезії почуття автора, його болі і жалі про рідну Україну та її народ.
Шевченківську спеціалізовану школу-інтернат на конкурсі представляла учениця 11 класу Аліна Супрун, яка прочитала поезію «Перебендя» та уривок з балади «Тополя».
Поважне журі високо оцінило виступ Аліни, її артистичні здібності, сильний голос, вміння тонко передавати зміст поезії нашого геніального земляка. Маємо велике задоволення, адже Аліна стала переможцем конкурсу, отримала диплом кращого читця поезій Т.Г.Шевченка VII обласного конкурсу та цінний подарунок – планшет, який стане випускниці школи добрим помічником під час підготовки до вступу у вищий начальний заклад.

Г.Л.Скрипник, заступник директора з ВР

/Files/images/berezen/P3210351.JPG

Прем’єра вистави «Відьма»

за одноіменною поемою Т.Г.Шевченка.

20 березня 2014 року міні-театр «Подзвін» запросив учнів старших класів, вчителів Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату на прем’єру вистави « Відьма» за одноіменною поезією Тараса Григоровича Шевченка. Ця вистава є ще однією квіткою, яку вплетено її учасниками у вінок слави та пошанування Великого Кобзаря з нагоди 200-літнього ювілею.
Юні актори, а це учні 9-11 класів, глибоко відчули зміст поеми, болісні переживання автора над безрадісною долею дівчини-покритки. Головна героїня твору не витримала тяжкої наруги та з відчаю стала безумною відьмою. Цю складну роль вдалося зіграти учениці 11 класу Аліні Супрун, неодноразовій переможниці конкурсів читців поезії Т.Г.Шевченка. Учні хореографічного відділу школи під керівництвом Ю.А.Звєрєва гармонійно вплели в сюжет поеми хореографічні замальовки, які стали окрасою вистави, наповнили та збагатили її зміст особливими враженнями.
Глядачі висловили щирі слова подяки на адресу учнів, що зіграли ролі циган, циганського ватажка, пана, його прислуги. Справились із своїм завданням і учні, які читали авторські слова. Хочеться вірити, що актори-випускники, а це Аліна Супрун, Юрій Непорожній, Ростислав Кравець, Тетяна Крикля, Олександр Бондур, Наталія Сокуренко, Вікторія Бойко, Лілія Ємець незабаром стануть студентами вищих навчальних закладів та обов’язково знайдуть час для подальшого розвитку драматичних, хореографічний, вокальних здібностей, які здобули за роки навчання в школі-інтернаті.

Г.Л.Скрипник, заступник директора з ВР

/Files/images/berezen/P3210366.JPG

/Files/images/berezen/P3210382.JPG

/Files/images/berezen/P3210404.JPG

/Files/images/berezen/P3210411.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 408

Коментарi